Karanfil Suyu Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Karanfil Suyu Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karanfil suyu saç, kadın veya erkek fark etmez birçok kişinin en büyük sorunlarından birisidir saç dökülmeleri. Saçlarda dökülme, kırılma, güçsüzlük, yıpranma şikâyetlerine kesin çözüm karanfil suyu kurudur. Birçok kişinin hem maddi olarak hem de yapımı ve uygulanması kolay bir bakım yolu olan karanfil suyu saçları istenilen canlılığı kazandırmaktadır. Doğal bir bakım yöntemidir. Saçlara ve deriye zarar vermemektedir. İçiniz rahat bir şekilde yapıp uygulayabilirsiniz. Karanfil suyunun saçlara birçok faydası vardır.

Karanfil suyu saçlara faydaları nelerdir?
  • Saç telleri ince yapısı olan ve seyrek olan kişilerin saçlarına hacim kazandırır. Karanfil suyu ile yapılan bakımla saçlar dolgun ve hacimli bir görünüm kazanır.
  • Doğum sonrası oluşan saç dökülmelerini, strese bağlı saç dökülmelerini, hormon bozukluğuna bağlı saç dökülmelerini gibi sorunları karanfil suyu ile rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Yapılan bakım sayesinde saçların dökülmesi durdurulur ve saçlar eskisinden daha gür bir görünüm kazanır.
  • Karanfil suyu ile yapılan kür katkı maddesi içermediğinden saç köklerine uygulandığı takdirde kafada yeni saç çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda saçların daha hızlı çıkmasına da yardımcı olacaktır.
  • Birçok bayan saçlarına parlaklık kazandırmak için bakım kremleri, parlatıcı ürünler kullanmaktadır. Karanfil suyu uygulaması saçlara doğal bir parlaklık verecektir.
  • Saçların cansızlığı birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasındadır. Canlı ve dalgalı saçlar içinde karanfil suyu ile bakım yapabilirsiniz. Çok iyi sonuçlar alacaksınız.
  • Saç tellerinin kırıklarından usanan bayanlar içinde fayda sağlayacaktır. Karanfil suyu ile yapacağınız bakım ile saç tellerinizin kırıkları da pürüzsüz hale gelecektir.
  • Saçlarının kısa olduğunu düşünen ya da saçlarının daha uzun olmasını isteyen kişiler içinde karanfil suyunun faydası olacaktır. Düzenli uygulandığı takdirde saçların uzamasını sağlayacak ve hızlandıracaktır.
  • Saçlarınız her taradığınızda veya elinizi her saçınıza attığınızda elinize geliyorsa bu saç köklerinizin güçsüz olduğu anlamına gelmektedir. Güçlü saçlar için saç köklerinin nefes alması önemlidir. Saç köklerinizi karanfil suyu yardımı ile güçlendire bilmeniz mümkündür.
  • Saç köklerinde meydana gelebilecek ve büyük sıkıntılardan birisi de saç köklerinde mantar meydana gelmesidir. Saç kökünde mantara engel olabilmek için de en uygun yöntem karanfil suyu uygulamaktır.
  • Birçok kişinin kış aylarında saçlarını berelerle kapatması ya da bayanların türbanlı olması saç köklerinin oksijen almasına engel olmaktadır. Bu durum saç derisinde hücrelerin ölmesine neden olduğundan karanfil suyu ile yapacağınız uygulama ile saç köklerinin oksijen ihtiyacını da karşılamış olacaksınız.
Karanfil suyu saç için nasıl yapılır?

10-15 adet karanfili 2 su bardağı su ilave ederek kısık ateşte 5-10 dakika kadar kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra 10 dakika kadarda dinlendiriniz. Daha sonra temiz olan saça ve köklerine uygulayınız. Bu işlemi haftada 3-4 kez uygulayınız. Yaklaşık olarak bu işlemi 2-3 ay devam ettiriniz. Dökerek uygulama zor olabilir bunun için küçük spreyli bir şişe ayarlarsanız sürmesi daha kolay olacaktır. Çok faydasını göreceksiniz. Saçlarınızın daha güçlü ve daha canlı olduğunu fark edeceksiniz. Erkeklerinde rahatlıkla uygulayacakları bir tariftir.

Karanfil Suyu Saç Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Karanfilin Zararları Nelerdir?

Karanfilin Zararları Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Karanfil Bakımı Sonrası

Karanfil Bakımı Sonrası